Analog Devices Inc. LT1762EMS8-3.3#PBF
LT1762EMS8-3.3#PBF
Part No.:
LT1762EMS8-3.3#PBF
Package:
8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width)
Datasheet:
ShinYuaLT1762EMS8-3.3#PBF.pdf
Description:
IC REG LINEAR 3.3V 150MA 8MSOP
  • Related Categories
Package/Case:
Packaging:
Tube
Voltage-Input(Max):
20V
Voltage-Output(Min/Fixed):
3.3V
Voltage-Output(Max):
VoltageDropout(Max):
0.4V @ 150mA
Current-Output:
150mA
PSRR:
65dB (120Hz)
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C