Analog Devices Inc. LT3032MPDE-15#TRPBF
LT3032MPDE-15#TRPBF
Part No.:
LT3032MPDE-15#TRPBF
Category:
PMIC - Voltage Regulators - Linear
Package:
14-PowerWFDFN
Datasheet:
ShinYuaLT3032MPDE-15#TRPBF.pdf
Description:
IC REG LINEAR +-15V 14DFN
  • Related Categories
Package/Case:
14-PowerWFDFN
Packaging:
Tape & Reel (TR)
OutputConfiguration:
Positive and Negative
OutputType:
Fixed
NumberofRegulators:
2
Voltage-Input(Max):
±20V
Voltage-Output(Min/Fixed):
±15V
Voltage-Output(Max):
VoltageDropout(Max):
0.27V @ 150mA (Typ), 0.3V @ 150mA (Typ)
Current-Output:
150mA, 150mA
Current-Quiescent(Iq):
Current-Supply(Max):
PSRR:
68dB (120Hz), 54dB (120Hz)
ControlFeatures:
Enable
ProtectionFeatures:
Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C