Analog Devices Inc. LT3500HMSE#TRPBF
LT3500HMSE#TRPBF
Part No.:
LT3500HMSE#TRPBF
Category:
PMIC - Voltage Regulators - Linear + Switching
Package:
16-TFSOP (0.118, 3.00mm Width) Exposed Pad
Datasheet:
ShinYuaLT3500HMSE#TRPBF.pdf
Description:
IC REG DL BUCK/LINEAR 16MSOP
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Active
Topology:
Step-Down (Buck) (1), Linear (LDO) (1)
NumberofOutputs:
2
Frequency-Switching:
500kHz ~ 2.4MHz
Voltage/Current-Output1:
0.8V ~ 38.9V, 2A
Voltage/Current-Output2:
Adjustable, 13mA
Voltage/Current-Output3:
w/LEDDriver:
No
w/Supervisor:
No
w/Sequencer:
Voltage-Supply:
3V ~ 36V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 150°C