Analog Devices Inc. LTC1068-50CG#PBF
LTC1068-50CG#PBF
Part No.:
LTC1068-50CG#PBF
Manufacturer:
Analog Devices Inc.
Category:
Interface - Filters - Active
Package:
28-SSOP (0.209, 5.30mm Width)
Datasheet:
ShinYuaLTC1068-50CG#PBF.pdf
Description:
IC FILTER 50KHZ SWITCHED 28SSOP
  • Related Categories
Package/Case:
28-SSOP (0.209, 5.30mm Width)
Packaging:
Tube
Series:
ProductStatus:
Active
FilterType:
Universal Switched Capacitor
Frequency-CutofforCenter:
50kHz
NumberofFilters:
4
FilterOrder:
8th
Voltage-Supply:
3.14V ~ 11V, ±3.14V ~ 5.5V