Analog Devices Inc. LTC1514CS8-3.3#TRPBF
LTC1514CS8-3.3#TRPBF
Part No.:
LTC1514CS8-3.3#TRPBF
Package:
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Datasheet:
ShinYuaLTC1514CS8-3.3#TRPBF.pdf
Description:
IC REG CHARGE PUMP 3.3V 8SOIC
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Function:
Step-Up/Step-Down
Topology:
Charge Pump
Voltage-Input(Min):
2V
Voltage-Input(Max):
8V
Voltage-Output(Min/Fixed):
3.3V
Voltage-Output(Max):
Current-Output:
50mA
Frequency-Switching:
650kHz
SynchronousRectifier:
No
OperatingTemperature:
0°C ~ 70°C (TA)