Analog Devices Inc. LTC3807HFE#PBF
LTC3807HFE#PBF
Part No.:
LTC3807HFE#PBF
Package:
20-TSSOP (0.173, 4.40mm Width) Exposed Pad
Datasheet:
ShinYuaLTC3807HFE#PBF.pdf
Description:
IC REG CTRLR BUCK 20TSSOP
  • Related Categories
Package/Case:
Packaging:
Tube
Voltage-Supply(Vcc/Vdd):
4V ~ 38V
Frequency-Switching:
50kHz ~ 900kHz
DutyCycle(Max):
99%
OperatingTemperature:
-40°C ~ 150°C (TJ)