Analog Devices Inc. LTC3807IUDC#PBF
LTC3807IUDC#PBF
Part No.:
LTC3807IUDC#PBF
Package:
20-WFQFN Exposed Pad
Datasheet:
ShinYuaLTC3807IUDC#PBF.pdf
Description:
IC REG CTRLR BUCK 20QFN
  • Related Categories
Package/Case:
20-WFQFN Exposed Pad
Packaging:
Tube
Voltage-Supply(Vcc/Vdd):
4V ~ 38V
Frequency-Switching:
50kHz ~ 900kHz
DutyCycle(Max):
99%
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C (TJ)