Analog Devices Inc. LTC6905CS5-100#TRPBF
LTC6905CS5-100#TRPBF
Part No.:
LTC6905CS5-100#TRPBF
Manufacturer:
Analog Devices Inc.
Category:
Clock/Timing - Programmable Timers and Oscillators
Package:
SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Datasheet:
ShinYuaLTC6905CS5-100#TRPBF.pdf
Description:
IC OSC SILICON 100MHZ TSOT23-5
  • Related Categories
Package/Case:
SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
ProductStatus:
Active
Type:
Oscillator, Silicon
Count:
Frequency:
100MHz
Voltage-Supply:
2.7V ~ 5.5V
Current-Supply:
8 mA
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C