Vishay Sfernice LTO150FR1000JTE3
LTO150FR1000JTE3
Part No.:
LTO150FR1000JTE3
Manufacturer:
Vishay Sfernice
Category:
Through Hole Resistors
Package:
TO-247-2
Datasheet:
ShinYuaLTO150FR1000JTE3.pdf
Description:
RES 0.1 OHM 5% 150W TO247-2
  • Related Categories
Package/Case:
TO-247-2
Packaging:
Tube
Series:
LTO 150
ProductStatus:
Active
Resistance:
100 mOhms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
150W
Composition:
Thick Film
Features:
Automotive AEC-Q200, Non-Inductive
TemperatureCoefficient:
±350ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 175°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.620 L x 0.197 W (15.76mm x 5.00mm)
NumberofTerminations:
0.953 (24.20mm)
Category:
Through Hole Resistors
Datasheet:
ShinYuaLTO150FR1000JTE3.pdf
1. How to order LTO150FR1000JTE3 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the LTO150FR1000JTE3 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LTO150FR1000JTE3?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image LTO150F4R700JTE3 LTO150F1R000JTE3 LTO150F2R200JTE3 LTO150F22000JTE3 LTO150FR1000JTE3
Part Number LTO150F4R700JTE3 LTO150F1R000JTE3 LTO150F2R200JTE3 LTO150F22000JTE3 LTO150FR1000JTE3
Manufacturer Vishay Sfernice Vishay Sfernice Vishay Sfernice Vishay Sfernice Vishay Sfernice
Package/Case TO-247-2 TO-247-2 TO-247-2 TO-247-2 TO-247-2
Packaging Tube Tube Tube Tube Tube
Series LTO 150 LTO 150 LTO 150 LTO 150 LTO 150
ProductStatus Active Active Active Active Active
Resistance 100 mOhms 100 mOhms 100 mOhms 100 mOhms 100 mOhms
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
Power(Watts) 150W 150W 150W 150W 150W
Composition Thick Film Thick Film Thick Film Thick Film Thick Film
TemperatureCoefficient ±350ppm/°C ±350ppm/°C ±350ppm/°C ±350ppm/°C ±350ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 175°C -55°C ~ 175°C -55°C ~ 175°C -55°C ~ 175°C -55°C ~ 175°C
Size/Dimension TO-247-2 TO-247-2 TO-247-2 TO-247-2 TO-247-2
Height-Seated(Max) 0.620 L x 0.197 W (15.76mm x 5.00mm) 0.620 L x 0.197 W (15.76mm x 5.00mm) 0.620 L x 0.197 W (15.76mm x 5.00mm) 0.620 L x 0.197 W (15.76mm x 5.00mm) 0.620 L x 0.197 W (15.76mm x 5.00mm)
NumberofTerminations 0.953 (24.20mm) 0.953 (24.20mm) 0.953 (24.20mm) 0.953 (24.20mm) 0.953 (24.20mm)