Vishay Sprague M39003/01-6343
M39003/01-6343
Part No.:
M39003/01-6343
Manufacturer:
Vishay Sprague
Category:
Tantalum Capacitors
Package:
Axial
Datasheet:
ShinYuaM39003/01-6343.pdf
Description:
CAP TANT 0.082UF 10% 100V AXIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Axial
Packaging:
Bulk
Series:
Military, MIL-PRF-39003/1, CSR13
ProductStatus:
Active
Capacitance:
0.082 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
100 V
Type:
Hermetically Sealed
ESR(EquivalentSeriesResistance):
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime@Temp:
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
0.135 Dia x 0.286 L (3.43mm x 7.26mm)