Vishay Sprague M39003/01-8343
M39003/01-8343
Part No.:
M39003/01-8343
Manufacturer:
Vishay Sprague
Datasheet:
ShinYuaM39003/01-8343.pdf
Description:
CAP TANT 0.082UF 10% 100V AXIAL
Series:
Military, MIL-PRF-39003/1, CSR13
Capacitance:
0.082 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
100 V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.135 Dia x 0.286 L (3.43mm x 7.26mm)