EXXELIA M39006/22-0085
M39006/22-0085
Part No.:
M39006/22-0085
Manufacturer:
EXXELIA
Category:
Tantalum Capacitors
Package:
Axial
Datasheet:
ShinYuaM39006/22-0085.pdf
Description:
CAP TANT 22UF 10% 25V AXIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Axial
Packaging:
Bulk
Series:
Military, MIL-PRF-39006/22, CLR79
ProductStatus:
Active
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
25 V
Type:
Hermetically Sealed
ESR(EquivalentSeriesResistance):
3.98Ohm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime@Temp:
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
0.219 Dia x 0.453 L (5.56mm x 11.51mm)