EXXELIA M39006/22-0151
M39006/22-0151
Part No.:
M39006/22-0151
Manufacturer:
EXXELIA
Datasheet:
ShinYuaM39006/22-0151.pdf
Description:
CAP TANT 39UF 10% 60V AXIAL
Series:
Military, MIL-PRF-39006/22, CLR79
Capacitance:
39 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
60 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
3.4Ohm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.312 Dia x 0.641 L (7.92mm x 16.28mm)