EXXELIA M39006/22-0305
M39006/22-0305
Part No.:
M39006/22-0305
Datasheet:
ShinYuaM39006/22-0305.pdf
Description:
CAP TANT 22UF 10% 25V AXIAL
Series:
Military, MIL-PRF-39006/22, CLR79
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
25 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
3.98Ohm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.219 Dia x 0.453 L (5.56mm x 11.51mm)