EXXELIA M39006/25-0060
M39006/25-0060
Part No.:
M39006/25-0060
Datasheet:
ShinYuaM39006/25-0060.pdf
Description:
CAP TANT 100UF 10% 60V AXIAL
Series:
Military, MIL-PRF-39006/25, CLR81
Capacitance:
100 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
60 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
2.52Ohm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.312 Dia x 0.641 L (7.92mm x 16.28mm)