EXXELIA M39006/25-0076
M39006/25-0076
Part No.:
M39006/25-0076
Manufacturer:
EXXELIA
Datasheet:
ShinYuaM39006/25-0076.pdf
Description:
CAP TANT 39UF 10% 100V AXIAL
Series:
Military, MIL-PRF-39006/25, CLR81
Capacitance:
39 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
100 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
3.54Ohm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.312 Dia x 0.641 L (7.92mm x 16.28mm)