KYOCERA AVX M39006/33-1050
M39006/33-1050
Part No.:
M39006/33-1050
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Datasheet:
ShinYuaM39006/33-1050.pdf
Description:
P LEVEL 470UF 75V - 85140008
Series:
Military, MIL-PRF-39006/33, TWA
Capacitance:
470 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
75 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
900mOhm @ 120Hz
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.406 Dia x 1.062 L (10.31mm x 26.97mm)