Vishay Dale M55342K02B330DRWB
M55342K02B330DRWB
Part No.:
M55342K02B330DRWB
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
0505 (1313 Metric)
Datasheet:
ShinYuaM55342K02B330DRWB.pdf
Description:
RES SMD 330 OHM 1% 1/8W 0505
  • Related Categories
Package/Case:
0505 (1313 Metric)
Packaging:
Bulk
Series:
Military, MIL-PRF-55342, RM0505
ProductStatus:
Active
Resistance:
330 Ohms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
0.125W, 1/8W
Composition:
Thin Film
Features:
Military, Non-Inductive
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C
Ratings:
Size/Dimension:
0.055 L x 0.050 W (1.40mm x 1.27mm)
Height-Seated(Max):
0.033 (0.84mm)
NumberofTerminations:
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Datasheet:
ShinYuaM55342K02B330DRWB.pdf
1. How to order M55342K02B330DRWB on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the M55342K02B330DRWB price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of M55342K02B330DRWB?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image M55342K02B330DRWB
Part Number M55342K02B330DRWB
Manufacturer Vishay Dale
Package/Case 0505 (1313 Metric)
Packaging Bulk
Series Military, MIL-PRF-55342, RM0505
ProductStatus Active
Resistance 330 Ohms
Tolerance ±1%
Power(Watts) 0.125W, 1/8W
Composition Thin Film
Features Military, Non-Inductive
TemperatureCoefficient ±100ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 150°C
Ratings -
Size/Dimension 0.055 L x 0.050 W (1.40mm x 1.27mm)
Height-Seated(Max) 0.033 (0.84mm)