Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL205154153E3
MAL205154153E3
Part No.:
MAL205154153E3
Datasheet:
ShinYuaMAL205154153E3.pdf
Description:
CAP ALUM 15000UF 20% 10V RADIAL
Series:
051 PEC-PW
Capacitance:
15000 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
10 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
37mOhm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
12000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
RippleCurrent@LowFrequency:
4.1 A @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
30 mOhms
LeadSpacing:
0.492 (12.50mm)
Size/Dimension:
0.984 Dia (25.00mm)
Height-Seated(Max):
1.772 (45.00mm)