Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL205154683E3
MAL205154683E3
Part No.:
MAL205154683E3
Datasheet:
ShinYuaMAL205154683E3.pdf
Description:
CAP ALUM 68000UF 20% 10V RADIAL
Capacitance:
68000 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
10 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
24mOhm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
12000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
RippleCurrent@LowFrequency:
7.1 A @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
20 mOhms
LeadSpacing:
0.787 (20.00mm)
Size/Dimension:
1.575 Dia (40.00mm)
Height-Seated(Max):
2.165 (55.00mm)