Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL205156153E3
MAL205156153E3
Part No.:
MAL205156153E3
Datasheet:
ShinYuaMAL205156153E3.pdf
Description:
CAP ALUM 15000UF 20% 25V RADIAL
Capacitance:
15000 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
25 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
30mOhm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
12000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
RippleCurrent@LowFrequency:
5.3 A @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
26 mOhms
LeadSpacing:
0.689 (17.50mm)
Size/Dimension:
1.378 Dia (35.00mm)
Height-Seated(Max):
1.772 (45.00mm)