Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL205158332E3
MAL205158332E3
Part No.:
MAL205158332E3
Datasheet:
ShinYuaMAL205158332E3.pdf
Description:
CAP ALUM 3300UF 20% 63V RADIAL
Capacitance:
3300 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
63 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
58mOhm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
12000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
RippleCurrent@LowFrequency:
3.3 A @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
42 mOhms
LeadSpacing:
0.492 (12.50mm)
Size/Dimension:
0.984 Dia (25.00mm)
Height-Seated(Max):
1.772 (45.00mm)