Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL205248221E3
MAL205248221E3
Part No.:
MAL205248221E3
Datasheet:
ShinYuaMAL205248221E3.pdf
Description:
CAP ALUM 220UF 385V RADIAL
Series:
052 PED-PW
Capacitance:
220 µF
Tolerance:
-10%, +30%
Voltage-Rated:
385 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
580mOhm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
15000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
RippleCurrent@LowFrequency:
1.48 A @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
430 mOhms
LeadSpacing:
0.787 (20.00mm)
Size/Dimension:
1.575 Dia (40.00mm)
Height-Seated(Max):
1.772 (45.00mm)