Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL205624333E3
MAL205624333E3
Part No.:
MAL205624333E3
Datasheet:
ShinYuaMAL205624333E3.pdf
Description:
CAP ALUM 33000UF 20% 10V SNAP
Series:
056 PSM-SI
Capacitance:
33000 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
10 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
30mOhm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
12000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
Applications:
Audio
RippleCurrent@LowFrequency:
4.7 A @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
27 mOhms
LeadSpacing:
0.394 (10.00mm)
Size/Dimension:
0.984 Dia (25.00mm)
Height-Seated(Max):
2.047 (52.00mm)