Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL205658222E3
MAL205658222E3
Part No.:
MAL205658222E3
Manufacturer:
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Category:
Aluminum Electrolytic Capacitors
Package:
Datasheet:
ShinYuaMAL205658222E3.pdf
Description:
CAP ALUM 2200UF 20% 63V SNAP
Packaging:
Bulk
Series:
056 PSM-SI
ProductStatus:
Active
Capacitance:
2200 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
63 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
79mOhm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
12000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
Polarization:
Polar
Ratings:
Applications:
Audio
RippleCurrent@LowFrequency:
2.32 A @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
59 mOhms
LeadSpacing:
0.394 (10.00mm)
Size/Dimension:
0.984 Dia (25.00mm)
Height-Seated(Max):
1.260 (32.00mm)
SurfaceMountLandSize:
MountingType:
Through Hole
Category:
Datasheet:
ShinYuaMAL205658222E3.pdf
1. How to order MAL205658222E3 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the MAL205658222E3 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MAL205658222E3?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MAL205657103E3 MAL205659472E3 MAL205657472E3 MAL205648332E3 MAL205658222E3
Part Number MAL205657103E3 MAL205659472E3 MAL205657472E3 MAL205648332E3 MAL205658222E3
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series 056 PSM-SI 056 PSM-SI 056 PSM-SI 056 PSM-SI 056 PSM-SI
ProductStatus Active Active Active Active Active
Capacitance 2200 µF 2200 µF 2200 µF 2200 µF 2200 µF
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
Voltage-Rated 63 V 63 V 63 V 63 V 63 V
ESR(EquivalentSeriesResistance) 79mOhm @ 100Hz 79mOhm @ 100Hz 79mOhm @ 100Hz 79mOhm @ 100Hz 79mOhm @ 100Hz
Lifetime@Temp 12000 Hrs @ 85°C 12000 Hrs @ 85°C 12000 Hrs @ 85°C 12000 Hrs @ 85°C 12000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Polarization Polar Polar Polar Polar Polar
Ratings - - - - -
Applications Audio Audio Audio Audio Audio
RippleCurrent@LowFrequency 2.32 A @ 100 Hz 2.32 A @ 100 Hz 2.32 A @ 100 Hz 2.32 A @ 100 Hz 2.32 A @ 100 Hz
Impedance 59 mOhms 59 mOhms 59 mOhms 59 mOhms 59 mOhms
LeadSpacing 0.394 (10.00mm) 0.394 (10.00mm) 0.394 (10.00mm) 0.394 (10.00mm) 0.394 (10.00mm)
Size/Dimension 0.984 Dia (25.00mm) 0.984 Dia (25.00mm) 0.984 Dia (25.00mm) 0.984 Dia (25.00mm) 0.984 Dia (25.00mm)
Height-Seated(Max) 1.260 (32.00mm) 1.260 (32.00mm) 1.260 (32.00mm) 1.260 (32.00mm) 1.260 (32.00mm)