Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL205646153E3
MAL205646153E3
Part No.:
MAL205646153E3
Datasheet:
ShinYuaMAL205646153E3.pdf
Description:
CAP ALUM 15000UF 20% 25V SNAP
Capacitance:
15000 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
25 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
43mOhm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
12000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
RippleCurrent@LowFrequency:
3.92 A @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
39 mOhms
LeadSpacing:
0.394 (10.00mm)
Size/Dimension:
0.984 Dia (25.00mm)
Height-Seated(Max):
2.047 (52.00mm)