Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL205675333E3
MAL205675333E3
Part No.:
MAL205675333E3
Datasheet:
ShinYuaMAL205675333E3.pdf
Description:
CAP ALUM 33000UF 20% 16V SNAP
Capacitance:
33000 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
16 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
32mOhm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
12000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
RippleCurrent@LowFrequency:
5.02 A @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
28 mOhms
LeadSpacing:
0.394 (10.00mm)
Size/Dimension:
1.378 Dia (35.00mm)
Height-Seated(Max):
1.654 (42.00mm)