Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL205913221E3
MAL205913221E3
Part No.:
MAL205913221E3
Datasheet:
ShinYuaMAL205913221E3.pdf
Description:
CAP ALUM 220UF 20% 250V SNAP
Series:
059 PLL-SI
Capacitance:
220 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
250 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
540mOhm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
10000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-25°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
1.03 A @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
300 mOhms
LeadSpacing:
0.394 (10.00mm)
Size/Dimension:
0.984 Dia (25.00mm)
Height-Seated(Max):
1.457 (37.00mm)