Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL205952221E3
MAL205952221E3
Part No.:
MAL205952221E3
Manufacturer:
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Category:
Aluminum Electrolytic Capacitors
Package:
Datasheet:
ShinYuaMAL205952221E3.pdf
Description:
CAP ALUM 220UF 20% 200V SNAP
Packaging:
Bulk
Series:
059 PLL-SI
ProductStatus:
Active
Capacitance:
220 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
200 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
610mOhm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
10000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-25°C ~ 105°C
Polarization:
Polar
Ratings:
Applications:
General Purpose
RippleCurrent@LowFrequency:
870 mA @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
430 mOhms
LeadSpacing:
0.394 (10.00mm)
Size/Dimension:
0.984 Dia (25.00mm)
Height-Seated(Max):
1.260 (32.00mm)
SurfaceMountLandSize:
MountingType:
Through Hole
Category:
Datasheet:
ShinYuaMAL205952221E3.pdf
1. How to order MAL205952221E3 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the MAL205952221E3 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MAL205952221E3?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MAL205952221E3 MAL205956479E3 MAL205958221E3 MAL205952101E3 MAL205972101E3
Part Number MAL205952221E3 MAL205956479E3 MAL205958221E3 MAL205952101E3 MAL205972101E3
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series 059 PLL-SI 059 PLL-SI 059 PLL-SI 059 PLL-SI 059 PLL-SI
ProductStatus Active Active Active Active Active
Capacitance 220 µF 220 µF 220 µF 220 µF 220 µF
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
Voltage-Rated 200 V 200 V 200 V 200 V 200 V
ESR(EquivalentSeriesResistance) 610mOhm @ 100Hz 610mOhm @ 100Hz 610mOhm @ 100Hz 610mOhm @ 100Hz 610mOhm @ 100Hz
OperatingTemperature -25°C ~ 105°C -25°C ~ 105°C -25°C ~ 105°C -25°C ~ 105°C -25°C ~ 105°C
Polarization Polar Polar Polar Polar Polar
Ratings - - - - -
Applications General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose
RippleCurrent@LowFrequency 870 mA @ 100 Hz 870 mA @ 100 Hz 870 mA @ 100 Hz 870 mA @ 100 Hz 870 mA @ 100 Hz
Impedance 430 mOhms 430 mOhms 430 mOhms 430 mOhms 430 mOhms
LeadSpacing 0.394 (10.00mm) 0.394 (10.00mm) 0.394 (10.00mm) 0.394 (10.00mm) 0.394 (10.00mm)
Size/Dimension 0.984 Dia (25.00mm) 0.984 Dia (25.00mm) 0.984 Dia (25.00mm) 0.984 Dia (25.00mm) 0.984 Dia (25.00mm)
Height-Seated(Max) 1.260 (32.00mm) 1.260 (32.00mm) 1.260 (32.00mm) 1.260 (32.00mm) 1.260 (32.00mm)