Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL205922471E3
MAL205922471E3
Part No.:
MAL205922471E3
Datasheet:
ShinYuaMAL205922471E3.pdf
Description:
CAP ALUM 470UF 20% 200V SNAP
Series:
059 PLL-SI
Capacitance:
470 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
200 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
335mOhm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
10000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-25°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
1.25 A @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
225 mOhms
LeadSpacing:
0.394 (10.00mm)
Size/Dimension:
0.984 Dia (25.00mm)
Height-Seated(Max):
2.047 (52.00mm)