Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL205926151E3
MAL205926151E3
Part No.:
MAL205926151E3
Datasheet:
ShinYuaMAL205926151E3.pdf
Description:
CAP ALUM 150UF 20% 400V SNAP
Series:
059 PLL-SI
Capacitance:
150 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
400 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
1.35Ohm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
10000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-25°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
780 mA @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
1.11 Ohms
LeadSpacing:
0.394 (10.00mm)
Size/Dimension:
0.984 Dia (25.00mm)
Height-Seated(Max):
2.047 (52.00mm)