Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL205943681E3
MAL205943681E3
Part No.:
MAL205943681E3
Datasheet:
ShinYuaMAL205943681E3.pdf
Description:
CAP ALUM 680UF 20% 250V SNAP
Capacitance:
680 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
250 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
190mOhm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
10000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-25°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
2.25 A @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
125 mOhms
LeadSpacing:
0.394 (10.00mm)
Size/Dimension:
1.378 Dia (35.00mm)
Height-Seated(Max):
1.850 (47.00mm)