Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL212518471E3
MAL212518471E3
Part No.:
MAL212518471E3
Manufacturer:
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Category:
Aluminum Electrolytic Capacitors
Package:
Datasheet:
MAL212518471E3.pdf
Description:
CAP ALUM 470UF 20% 63V AXIAL
Packaging:
Box
Series:
125 ALS
ProductStatus:
Active
Capacitance:
470 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
63 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
226mOhm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
10000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
Polarization:
Polar
Ratings:
Applications:
General Purpose
RippleCurrent@LowFrequency:
590 mA @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
826 mA @ 10 kHz
Impedance:
310 mOhms
LeadSpacing:
Size/Dimension:
0.492 Dia x 1.181 L (12.50mm x 30.00mm)
Height-Seated(Max):
SurfaceMountLandSize:
MountingType:
Through Hole
Category:
Datasheet:
ShinYuaMAL212518471E3.pdf
1. How to order MAL212518471E3 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the MAL212518471E3 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MAL212518471E3?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MAL212518471E3 MAL212515103E3 MAL212517222E3 MAL212518222E3 MAL212515332E3
Part Number MAL212518471E3 MAL212515103E3 MAL212517222E3 MAL212518222E3 MAL212515332E3
Packaging Box Box Box Box Box
Series 125 ALS 125 ALS 125 ALS 125 ALS 125 ALS
ProductStatus Active Active Active Active Active
Capacitance 470 µF 470 µF 470 µF 470 µF 470 µF
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
Voltage-Rated 63 V 63 V 63 V 63 V 63 V
ESR(EquivalentSeriesResistance) 226mOhm @ 100Hz 226mOhm @ 100Hz 226mOhm @ 100Hz 226mOhm @ 100Hz 226mOhm @ 100Hz
OperatingTemperature -40°C ~ 105°C -40°C ~ 105°C -40°C ~ 105°C -40°C ~ 105°C -40°C ~ 105°C
Polarization Polar Polar Polar Polar Polar
Ratings - - - - -
Applications General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose
RippleCurrent@LowFrequency 590 mA @ 100 Hz 590 mA @ 100 Hz 590 mA @ 100 Hz 590 mA @ 100 Hz 590 mA @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency 826 mA @ 10 kHz 826 mA @ 10 kHz 826 mA @ 10 kHz 826 mA @ 10 kHz 826 mA @ 10 kHz
Impedance 310 mOhms 310 mOhms 310 mOhms 310 mOhms 310 mOhms
LeadSpacing - - - - -
Size/Dimension 0.492 Dia x 1.181 L (12.50mm x 30.00mm) 0.492 Dia x 1.181 L (12.50mm x 30.00mm) 0.492 Dia x 1.181 L (12.50mm x 30.00mm) 0.492 Dia x 1.181 L (12.50mm x 30.00mm) 0.492 Dia x 1.181 L (12.50mm x 30.00mm)