Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL212546392E3
MAL212546392E3
Part No.:
MAL212546392E3
Datasheet:
MAL212546392E3.pdf
Description:
CAP ALUM 3900UF 20% 25V AXIAL
Capacitance:
3900 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
25 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
68mOhm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
10000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
1.3 A @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
1.69 A @ 10 kHz
Impedance:
100 mOhms
LeadSpacing:
Size/Dimension:
0.709 Dia x 1.496 L (18.00mm x 38.00mm)