Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL212546682E3
MAL212546682E3
Part No.:
MAL212546682E3
Datasheet:
MAL212546682E3.pdf
Description:
CAP ALUM 6800UF 20% 25V AXIAL
Capacitance:
6800 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
25 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
51mOhm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
10000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
1.65 A @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
2.145 A @ 10 kHz
Impedance:
71 mOhms
LeadSpacing:
Size/Dimension:
0.709 Dia x 1.496 L (18.00mm x 38.00mm)