Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL215839272E3
MAL215839272E3
Part No.:
MAL215839272E3
Datasheet:
ShinYuaMAL215839272E3.pdf
Description:
CAP ALUM 2700UF 20% 100V SNAP
Capacitance:
2700 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
100 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
117mOhm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
5000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
3.24 A @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
108 mOhms
LeadSpacing:
0.394 (10.00mm)
Size/Dimension:
1.181 Dia (30.00mm)
Height-Seated(Max):
1.654 (42.00mm)