Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL215845273E3
MAL215845273E3
Part No.:
MAL215845273E3
Datasheet:
ShinYuaMAL215845273E3.pdf
Description:
CAP ALUM 27000UF 20% 16V SNAP
Capacitance:
27000 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
16 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
49mOhm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
5000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
4.49 A @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
43 mOhms
LeadSpacing:
0.394 (10.00mm)
Size/Dimension:
1.378 Dia (35.00mm)
Height-Seated(Max):
1.457 (37.00mm)