Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL215846333E3
MAL215846333E3
Part No.:
MAL215846333E3
Datasheet:
ShinYuaMAL215846333E3.pdf
Description:
CAP ALUM 33000UF 20% 25V SNAP
Capacitance:
33000 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
25 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
36mOhm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
5000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
5.32 A @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
31 mOhms
LeadSpacing:
0.394 (10.00mm)
Size/Dimension:
1.378 Dia (35.00mm)
Height-Seated(Max):
2.047 (52.00mm)