Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL215876223E3
MAL215876223E3
Part No.:
MAL215876223E3
Datasheet:
ShinYuaMAL215876223E3.pdf
Description:
CAP ALUM 22000UF 20% 25V SNAP
Capacitance:
22000 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
25 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
35mOhm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
5000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
5.52 A @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
31 mOhms
LeadSpacing:
0.394 (10.00mm)
Size/Dimension:
1.181 Dia (30.00mm)
Height-Seated(Max):
2.047 (52.00mm)