Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL225722222E3
MAL225722222E3
Part No.:
MAL225722222E3
Datasheet:
MAL225722222E3.pdf
Description:
CAP ALUM 2200UF 20% 200V SNAP
Capacitance:
2200 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
200 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
100mOhm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
5000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
RippleCurrent@LowFrequency:
3.96 A @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
5.544 A @ 10 kHz
Impedance:
80 mOhms
LeadSpacing:
0.394 (10.00mm)
Size/Dimension:
1.378 Dia (35.00mm)
Height-Seated(Max):
1.850 (47.00mm)