Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL225722332E3
MAL225722332E3
Part No.:
MAL225722332E3
Datasheet:
MAL225722332E3.pdf
Description:
CAP ALUM 3300UF 20% 200V SNAP
Capacitance:
3300 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
200 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
70mOhm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
5000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
RippleCurrent@LowFrequency:
5.05 A @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
7.07 A @ 10 kHz
Impedance:
60 mOhms
LeadSpacing:
0.394 (10.00mm)
Size/Dimension:
1.378 Dia (35.00mm)
Height-Seated(Max):
2.441 (62.00mm)