Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL225773821E3
MAL225773821E3
Part No.:
MAL225773821E3
Datasheet:
MAL225773821E3.pdf
Description:
CAP ALUM 820UF 20% 250V SNAP
Capacitance:
820 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
250 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
150mOhm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
5000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
RippleCurrent@LowFrequency:
3.17 A @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
4.438 A @ 10 kHz
Impedance:
100 mOhms
LeadSpacing:
0.394 (10.00mm)
Size/Dimension:
0.984 Dia (25.00mm)
Height-Seated(Max):
2.047 (52.00mm)