Analog Devices Inc./Maxim Integrated MAX16904RAUE33/V+T
MAX16904RAUE33/V+T
Part No.:
MAX16904RAUE33/V+T
Package:
16-TSSOP (0.173, 4.40mm Width) Exposed Pad
Datasheet:
ShinYuaMAX16904RAUE33/V+T.pdf
Description:
IC REG BUCK 3.3V 600MA 16TSSOP
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage-Input(Min):
3.5V
Voltage-Input(Max):
28V
Voltage-Output(Min/Fixed):
3.3V
Voltage-Output(Max):
Current-Output:
600mA
Frequency-Switching:
2.1MHz
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C (TJ)