Analog Devices Inc./Maxim Integrated MAX22506EASA+
MAX22506EASA+
Part No.:
MAX22506EASA+
Category:
Interface - Drivers, Receivers, Transceivers
Package:
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Datasheet:
ShinYuaMAX22506EASA+.pdf
Description:
50MBPS RS-485 TRANSCEIVER
  • Related Categories
Package/Case:
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Packaging:
Tube
Active
Type:
Transceiver
Protocol:
RS422, RS485
NumberofDrivers/Receivers:
1/1
Duplex:
Half
ReceiverHysteresis:
250 mV
DataRate:
50Mbps
Voltage-Supply:
3V ~ 5.5V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C (TA)