Analog Devices Inc./Maxim Integrated MAX4311EEE+T
MAX4311EEE+T
Part No.:
MAX4311EEE+T
Category:
Linear - Amplifiers - Video Amps and Modules
Package:
16-SSOP (0.154, 3.90mm Width)
Datasheet:
ShinYuaMAX4311EEE+T.pdf
Description:
IC AMP MPLEX AMP 16QSOP
  • Related Categories
Package/Case:
16-SSOP (0.154, 3.90mm Width)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
ProductStatus:
Active
Applications:
4:1 Multiplexer-Amplifier
OutputType:
Rail-to-Rail
NumberofCircuits:
1
-3dbBandwidth:
345 MHz
SlewRate:
430V/µs
Current-Supply:
6.9 mA
Current-Output/Channel:
95 mA
Voltage-SupplySingle/Dual(±):
4V ~ 10.5V, ±2V ~ 5.25V