Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) MAZ6K4000T
MAZ6K4000T
Part No.:
MAZ6K4000T
Manufacturer:
Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group)
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Radial
Datasheet:
ShinYuaMAZ6K4000T.pdf
Description:
RES 6.4K OHM 0.01% 0.3W RADIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Radial
Packaging:
Bulk
Series:
MA
ProductStatus:
Active
Resistance:
6.4 kOhms
Tolerance:
±0.01%
Power(Watts):
0.3W
Composition:
Metal Foil
Features:
TemperatureCoefficient:
±1ppm/°C
OperatingTemperature:
-65°C ~ 175°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.311 L x 0.110 W (7.90mm x 2.80mm)
NumberofTerminations:
0.335 (8.50mm)