Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MBA02040C2214FCT00
MBA02040C2214FCT00
Part No.:
MBA02040C2214FCT00
Datasheet:
ShinYuaMBA02040C2214FCT00.pdf
Description:
RES 2.21M OHM 0.4W 1% AXIAL
Packaging:
Tape & Box (TB)
Resistance:
2.21 MOhms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
0.4W
TemperatureCoefficient:
±50ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.063 Dia x 0.142 L (1.60mm x 3.60mm)