Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MBA02040C3304FRP00
MBA02040C3304FRP00
Part No.:
MBA02040C3304FRP00
Manufacturer:
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
ShinYuaMBA02040C3304FRP00.pdf
Description:
RES 3.3M OHM 0.4W 1% AXIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Axial
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
MBA/SMA 0204 - Professional
ProductStatus:
Active
Resistance:
3.3 MOhms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
0.4W
Composition:
Metal Film
Features:
TemperatureCoefficient:
±50ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.063 Dia x 0.142 L (1.60mm x 3.60mm)