Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MBA02040C3404FRP00
MBA02040C3404FRP00
Part No.:
MBA02040C3404FRP00
Datasheet:
ShinYuaMBA02040C3404FRP00.pdf
Description:
RES 3.4M OHM 0.4W 1% AXIAL
Resistance:
3.4 MOhms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
0.4W
TemperatureCoefficient:
±50ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.063 Dia x 0.142 L (1.60mm x 3.60mm)