Taiyo Yuden MBKK2012T2R2M
MBKK2012T2R2M
Part No.:
MBKK2012T2R2M
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Category:
Fixed Inductors
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
ShinYuaMBKK2012T2R2M.pdf
Description:
FIXED IND 2.2UH 850MA 290MOHM SM
  • Related Categories
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
MCOIL™, MB
ProductStatus:
Active
Type:
Drum Core, Wirewound
Material-Core:
Metal
Inductance:
2.2 µH
Tolerance:
±20%
CurrentRating(Amps):
850 mA
Current-Saturation(Isat):
900mA
Shielding:
Shielded
DCResistance(DCR):
290mOhm Max
Q@Freq:
Frequency-SelfResonant:
Ratings:
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test:
1 MHz
Features:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
Category:
Fixed Inductors
Datasheet:
ShinYuaMBKK2012T2R2M.pdf
1. How to order MBKK2012T2R2M on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the MBKK2012T2R2M price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MBKK2012T2R2M?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MBKK2012T2R2M.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MBKK1608T4R7M MBKK2012T2R2M MBKK1608T2R2M MBKK1608TR47N MBKK2012T1R0M
Part Number MBKK1608T4R7M MBKK2012T2R2M MBKK1608T2R2M MBKK1608TR47N MBKK2012T1R0M
Manufacturer Taiyo Yuden Taiyo Yuden Taiyo Yuden Taiyo Yuden Taiyo Yuden
Series MCOIL™, MB MCOIL™, MB MCOIL™, MB MCOIL™, MB MCOIL™, MB
ProductStatus Active Active Active Active Active
Material-Core Metal Metal Metal Metal Metal
Inductance 2.2 µH 2.2 µH 2.2 µH 2.2 µH 2.2 µH
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
CurrentRating(Amps) 850 mA 850 mA 850 mA 850 mA 850 mA
Current-Saturation(Isat) 900mA 900mA 900mA 900mA 900mA
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DCResistance(DCR) 290mOhm Max 290mOhm Max 290mOhm Max 290mOhm Max 290mOhm Max
Q@Freq - - - - -
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -40°C ~ 105°C -40°C ~ 105°C -40°C ~ 105°C -40°C ~ 105°C -40°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test 1 MHz 1 MHz 1 MHz 1 MHz 1 MHz